Обращение к руководству страны

На сессии Харьковского областного совета принято обращение к руководству страны

 

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

 

ХІ  сесія  VІI  скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Від 25 травня 2017 року                                                              № 454-VІI

 

Про звернення Харківської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

Відповідно до статей 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Схвалити текст звернення Харківської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (додається).
  2. Направити зазначене звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та обласних рад.
  3. Оприлюднити рішення та звернення в газеті «Слобідський край».
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО (Святаш В.М.).

 

 

 

Голова обласної ради                                                                          С. Чернов

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Харківської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вирішення соціальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

Харківська обласна рада з великою пошаною ставиться до Героїв Чорнобиля, які у 80-ті роки минулого століття ціною свого здоров’я і життя врятували Україну, Європу і світ від глобальної ядерної катастрофи.

Внаслідок чорнобильської катастрофи безпосередньо постраждали близько 8 мільйонів осіб, переважна більшість з яких – це жителі України та Білорусі.

Ми пам’ятаємо, що тільки за рахунок масового героїзму 420 тисяч наших українських патріотів-ліквідаторів: пожежних, працівників правоохоронних органів, військовослужбовців Збройних Сил, будівельників, енергетиків, медичних працівників та вчених, вдалося зменшити масштаби катастрофи і локалізувати її в межах 4-го енергоблоку ЧАЕС та до 30 листопада 1986 року збудувати захисну споруду «Саркофаг». Тим самим ми захистили Європу і світ від глобальної ядерної катастрофи.

Керівництво та депутати Харківської обласної ради постійно підтримують чорнобильців, вживають заходів для вирішення на регіональному рівні проблемних питань щодо соціального захисту та увічнення пам’яті героїв.

Разом з тим, усвідомлюючи, що значний обсяг проблемних питань чорнобильців можна вирішити лише на рівні держави, Харківська обласна рада у 2015 та 2016 роках неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України стосовно підтримки вимог чорнобильців, вирішення яких є життєво необхідним для них.

У рік відзначення 30-річчя аварії було ухвалено три державні акти: Указ Президента України «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами чорнобильської катастрофи», Постанову Верховної Ради України «Про вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами чорнобильської катастрофи», а також розпорядження Кабінету Міністрів України з цього питання.

Але з різних причин дані законодавчі акти не в повному обсязі спроможні забезпечити дотримання соціальних прав і гарантій чорнобильців. Тож, це викликає певний рівень напруги в колах чорнобильців Харківщини та Україні в цілому.

Окремі, вкрай важливі напрацювання Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України не мали практичної реалізації. До цього часу Урядом України не вирішено питання щодо поліпшення пенсійного забезпечення людей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, тож внаслідок недостатнього соціального забезпечення українські громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не мають змоги реалізовувати своє право на належне лікування й існування взагалі.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги численні звернення громадян області, вважаємо за необхідне просити:

,

Верховну Раду України:

— прискорити розгляд проектів законів України, реєстр. № 6292 від  05.04.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо удосконалення окремих положень та відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» та реєстр. № 4442 від 14.04.2016 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення», передбачивши можливість об’єднання цих законопроектів у один, та забезпечити їх прийняття;

,

Кабінет Міністрів України:

— забезпечити збереження мережі медичних закладів для чорнобильців  та належне їхнє фінансування;

— внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1210 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких  законодавчих актів України» щодо поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців, з урахуванням пропозицій, внесених громадськими чорнобильськими організаціями;

— розробити та прийняти Державну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2017– 2027 роки, у заходах якої передбачити підвищення стандартів соціального захисту чорнобильців;

— забезпечити достатнє фінансування бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

— вишукати можливість відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

— прискорити вирішення питання щодо відміни оподаткування пенсій чорнобильців.

,

Просимо Вас посприяти стосовно якнайшвидшого розгляду порушених питань та про результати повідомити Харківську обласну раду.

 

 

 

СХВАЛЕНО

рішення обласної ради

від 25 травня 2017 року № 454-VIІ

(ХІ сесія VІI скликання)